Novinky v nabídce
Nakúp ešte za 23,50€a dopravu máš zadarmo
Ešte u nás nemáte účet?
Kyselina hyaluronová je dnes velmi oblíbenou surovinou, kterou najdete v mnoha typech kosmetických výrobků. Jedná se o sacharid, který se přirozeně vyskytuje i v našem těle. Najdeme ji především v kůži, ale také v chrupavkách, kloubech a očích. V kosmetice se kyselina hyaluronová používá jako zvlhčující nebo gelotvorná látka. Dokáže na sebe vázat vlhkost z okolí, a to až tisícinásobek své hmotnosti. Díky tomu kyselina hyaluronová pomáhá zachycovat a udržovat vodu v pokožce a snižovat transepidermální ztrátu vody.
Kyselina hyaluronová se v lidském těle vyskytuje přirozeně, ale s přibývajícím věkem se její produkce v kůži snižuje. To může vést k dehydrataci pleti, zhoršení vrásek, změně struktury pleti apod. Aplikace kyseliny hyaluronové v kosmetických přípravcích však pomáhá zvýšit hydrataci pokožky a snížit pocit suché pleti.
Pokud vás zajímá, odkud kyselina hyaluronová pochází, odpovědí je mikrobiální fermentace. Již dávno neplatí, že kyselina hyaluronová se vyrábí z živočišných tkání. Díky mikrobiální fermentaci ji lze získat ve vysoké kvalitě a čistotě a je také k dispozici v různých rozmezích molekulových hmotností.
Proč zvolit kyselinu hyaluronovou pro výrobu pleťových přípravků? Zde jsou některé z výhod, které může mít kyselina hyaluronová pro vaši pleť!- Séra s kyselinou hyaluronovou stimulují regeneraci kožních buněk, jejich metabolismus a léčbu kožních poranění.- Kyselina hyaluronová zlepšuje vzhled a strukturu pleti, dokáže jí dodat objem a jemnost.- Pomáhá předcházet suchým místům na pleti a napjatosti pleti v důsledku nedostatečné hydratace pokožky.- Přináší hydrataci do hlubších částí pokožky v případě nízkomolekulární kyseliny hyaluronové.- Zlepšení vzhledu vrásek a povadlé pleti.- Pomoc při zlepšování přirozených ochranných bariér pokožky proti znečištěnému životnímu prostředí nebo UV záření.- Alternativa k olejovým přípravkům pro mastnou a aknózní pleť.- V kombinaci s vitaminy, jako je vitamin C a E, pomáhá snižovat zarudnutí a známky podráždění pleti.
Na trhu je k dispozici několik variant kyseliny hyaluronové, přičemž nejčastěji se používají čtyři základní typy, a to kyselina hyaluronová s vysokou (HMW), střední (MMW), nízkou (LMW) a ultra nízkou molekulovou hmotností (ULMW).Obecně se vlastnosti kyseliny hyaluronové odvíjejí od její velikosti, tj. hmotnosti jejích molekul.S klesající hmotností molekul klesá schopnost kyseliny hyaluronové vytvářet vysoce viskózní gely. Pokud tedy dáváte přednost gelovým sérům, kde se kromě kyseliny hyaluronové nepoužívá žádná jiná gelotvorná látka, určitě sáhněte po HMW kyselině hyaluronové.Čím menší je však molekula kyseliny hyaluronové, tím hlouběji proniká do pokožky, takže ULMW kyselina hyaluronová jde ze všech typů nejhlouběji a pomáhá hydratovat pokožku nejen na povrchu.Nemusíte se však omezovat pouze na jeden typ kyseliny hyaluronové ve svém výrobku. Pokud chcete zkombinovat gelotvorné vlastnosti HMW s hloubkovou hydratací ULMW nebo LMW kyseliny hyaluronové, zkombinujte oba typy kyseliny hyaluronové v jednom výrobku.- Vysokomolekulární kyselina hyaluronová HMW - molekulová hmotnost 1,5-2 MDa, hydratuje pokožku, tvoří viskózní gely, poskytuje ochrannou hydratační bariéru na povrchu pokožky.- Středněmolekulární kyselina hyaluronová MMW - molekulová hmotnost 1-1,5 MDa, poskytuje dlouhodobější hydrataci, vyskytuje se v pojivové tkáni kůže, stále tvoří relativně viskózní gely, ale proniká hlouběji do kůže než HMW.- Nízkomolekulární kyselina hyaluronová LMW - molekulová hmotnost 10-250 kDa, vyskytuje se také v kosmetických přípravcích jako hyaluronát sodný, poskytuje déle trvající hydrataci, má dobrou stabilitu, vyskytuje se také v pojivové tkáni kůže, její vyhlazující účinek na vrásky a pleť trvá déle než HMW a MMW.- Ultra nízkomolekulární kyselina hyaluronová ULMW - molekulová hmotnost ˂10 kDa, proniká také do hlubokých vrstev pokožky, hydratuje a regeneruje pokožku.
Než se pustíte do výroby vlastního séra nebo krému s kyselinou hyaluronovou, přinášíme vám přehled základních vlastností kyseliny hyaluronové. Kromě toho se dozvíte více o stabilitě nebo tricícha tipech při práci s kyselinou hyaluronovou.
Kyselina hyaluronová je rozpustná ve vodě, takže ji lze použít ve všech přípravcích obsahujících vodní složku. Vzhledem k tomu, že ve vodě tvoří gel, není její úplné rozpuštění nejrychlejší. Proto je ideální kyselinu hyaluronovou předem smíchat s glycerinem a poté přidat vodu nebo hydrolát. Tímto způsobem se kyselina hydratuje rychleji a hrudky nehydratované kyseliny z výrobku dříve zmizí. Vzhledem k tomu, že kyselina hyaluronová tvoří gel, lze ji použít i samostatně k zahuštění sér. Pokud však chcete použít menší množství kyseliny hyaluronové nebo typ kyseliny hyaluronové s nižší molekulovou hmotností, budete muset přidat další zahušťovadlo, abyste dosáhli požadované viskozity séra. Vyzkoušejte například gumu guar; lze použít i xantanovou gumu, ale ta může mít při aplikaci přípravku s ní na pokožce mírně lepivý, mýdlový pocit.
Kyselina hyaluronová je relativně stabilní látka. Snáší krátké zahřívání 20-30 minut na vodní lázni pro přípravu emulzí, tj. krémů. Při delším zahřívání se může rozkládat. Při skladování suché práškové formy kyseliny hyaluronové ji uchovávejte mimo zdroje vlhkosti, tepla a přímého slunečního záření.Kyselina hyaluronová poskytuje roztoky o pH 6,5-7. Kyselinu hyaluronovou však lze použít i ve výrobcích, kde je pH nižší. Ve výrobcích s kyselinou hyaluronovou vždy používejte konzervační prostředek, protože takový výrobek bude nevyhnutelně obsahovat vodu.
Kyselina hyaluronová se prodává v suché formě, ve formě bílého jemného prášku. Roztoky kyseliny hyaluronové jsou bez výrazného zápachu nebo vůně. Její gely se na pokožce velmi dobře roztírají, rychle se vstřebávají a zanechávají pokožku hydratovanou a hydratovanou bez lepkavého pocitu po aplikaci.
Protože kyselina hyaluronová výrobky zahušťuje, ne všechny obaly jsou vhodné pro výrobky, které ji obsahují. U sér se vyplatí sáhnout po skleněných lahvičkách s kapátkem nebo pumpičkou. Sklo se také snadno čistí a dezinfikuje (vždy nezapomeňte obal před naplněním přípravkem vydezinfikovat, například etanolem). U krémů můžete sáhnout po sklenicích, ale tím získáte kratší trvanlivost výrobku, protožepři každém použití vnášíte mikroorganismy do zbytku výrobku tím, že jej vybíráte prsty. Alternativou mohou být opět lahvičky s pumpičkou nebo tuby.Možností, jak omezit kontaminaci výrobku, oxidaci a prodloužit jeho trvanlivost, je použití lahví bez vzduchu. Jedná se o lahvičky s pumpičkou, které dávkují krém nebo sérum vytvořením podtlaku v lahvičce. Výrobekv nádobce nepřichází do kontaktu se vzduchem ani s vaší pokožkou.
Používáte kyselinu hyaluronovou? Pokud ne, měli byste začít. Nemůžeme dostatečně zdůraznit, jak je pro naši pleť důležitá.Pokud s ní máte zkušenosti a také nějaké tipy a triky, kterými bychom mohli obohatit naše příspěvky, neváhejte nám napsat na marketing@handymade.sk. Rádi vám na všechny zprávy odpovíme.Do odvolání v našem dalším příspěvku.