BLACK FRIDAY kupón: BFF15
Nakúp ešte za 23,50€a dopravu máš zadarmo
Ešte u nás nemáte účet?
Esenciální olej z meduňky (Melissa Officinalis) se získává parní destilací jejích listů a kvetoucích vrcholků rostliny. Charakteristická barva esenciálního olej... celý popis
1 000,00 Kč s DPH
Esenciální olej z meduňky (Melissa Officinalis) se získává parní destilací jejích listů a kvetoucích vrcholků rostliny. Charakteristická barva esenciálního oleje je jemně žlutá s příjemnou citrónovou vůní podobnou čerstvé meduňce.
Meduňka ve formě esenciálního oleje podporuje spánek a zmírňuje napětí a nervozitu. Meduňka má tak uklidňující účinky , které se spojují s protizánětlivými a antimikrobiálními vlastnostmi. Na pokožku se nikdy neaplikuje esenciální olej neředěný, ale pouze ve výrobcích nebo nosném oleji (např. olivový).
Pomáhá při ekzémech a zánětech kůže, avšak velmi citlivá pokožka nemusí esenciální olej z meduňky dobře tolerovat. Při aplikaci se vyhněte oblastem v těsné blízkosti očí a nosu. Esenciální olej meduňka je vhodný i pro výrobu balzámů a mastiček na rty zmírňujících opary .
Esenciální olej čistá meduňka je velmi drahý, protože jeho výroba je nákladná. Pro produkci 500 ml čistého esenciálního oleje je třeba posbírat a vydestilovat 3,5 - 7 tun rostliny. Právě kvůli jeho vysoké ceně se často pod názvem meduňky prodávají směsi různých esenciálních olejů (nejčastěji lemongrass a citronela), které namíchané připomínají její vůni.
Není vhodný pro těhotné a kojící ženy. Esenciální oleje jsou čisté a velmi snadno se vstřebávají do pokožky. Jsou rozpustné v tucích.
Všechny dodávané suroviny jsou v kosmetické kvalitě , nevhodné pro vnitřní použití. Při manipulaci používejte vhodné ochranné prostředky.
Víte, jakou mají životnost esenciální oleje, jak je správně skladovat či jaké esenciální oleje kombinovat? Vše o esenciálních olejích si přečtete na našem blogu .
CO JSOU ESENCIÁLNÍ OLEJE?
Esenciální oleje nebo také éterické oleje jsou přírodní aromatické látky , které pocházejí z různých částí rostlin – kmenů, kořenů, semen, květin, listů a pod. Rostlinám dodávají jejich charakteristickou vůni a kromě toho mají také léčivé a ochranné účinky. Velmi pozitivně působí na symptomy na úrovni fyzické, emocionální či mentální.
Jejich chemické složení je poměrně komplikované. Silice se získávají z rostlin nejčastěji destilací, extrakcí nebo lisováním. Esenciální oleje jsou vysoce koncentrované a přímo na pokožku se používají až po zředění s nosnými rostlinnými oleji (mandlový, meruňkový, jojobový apod.). Výjimku tvoří pouze esenciální olej z tea tree a levandule, který můžete aplikovat přímo.
Esenciální oleje používejte k inhalaci nebo do vašich kosmetických produktů , konzumaci žádných esenciálních olejů jakýchkoli značek nedoporučujeme .
Esenciální oleje jsou rozpustné v tucích, proto pokud je chcete použít do produktů bez obsahu olejů a másel, použijte rozpouštědlo /solubilizátor/.
JAK VYUŽIJEM ESENCIÁLNÍ OLEJ?
Výroba kosmetiky a mýdel – potřebné množství esenciálního oleje závisí na konkrétním receptu a vyráběném množství. Inhalace, napařování - nakapejte několik kapek esenciálního oleje do aromalampy, difuzéru, do nádoby s horkou vodou. Koupel - kapky oleje rozmíchejte v základním oleji /kokosová, olivová.../, v 1 dcl mléka nebo ve lžičce medu, tuto směs vylijte do vany. Samotné esenciální oleje jsou ve vodě nerozpustné, kapky by plavaly na povrchu. Masáž - do rostlinného oleje lisovaného za studena (cca 50 ml) přidejte několik kapek esenciálního oleje a dobře promíchejte. Příjemnou masáž. Sauna – na výběr máte z jehličnanů, rozmarýnu, eukalyptu, šalvěje, máty nebo citrusových vůní. Množství kapek závisí na velikosti sauny a vašem vkusu.
Esenciální oleje se s oblibou využívají také v péči o pleť, lokálních obkladech, maskách na vlasy, v péči o ústní hygienu...